From the News

 
 

"Nie mam żadnych talentów - prócz namiętnej ciekawości"

Albert Einstein

SUKCESY POLAKÓW W CANSATCIE

AGH Space System

Zespół AGH Space System wygrał największe międzynarodowe zawody akademickich technologii satelitarnych w Teksasie. Siedmioosobowa załoga od 12 do 14 czerwca rywalizowała w konkursie CanSat Competition                                                        z 59 zespołami z całego świata.

Kraksat

Kraksat is a name of project taking part in 2013 European Cansat Competition. Now, they are building a planetary probe, which ESA is going to lift up, up to 1 km of height.

Wesprzyj nas!

  • Jak wpłacić?

  • Dlaczego zbieramy pieniądze?

  • Nasi darczyńcy!

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny „STERNIK”
ul. Pożaryskiego 28, 04-703 Warszawa

Nr rachunku:
66 1020 1068 0000 1602 0091 2428

Tytułem:
Darowizna na cele statutowe – konkurs Cansat

Szanowni Państwo
               
Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w realizacji konkursu Cansat, w którym pragniemy uczestniczyć. Projekt ten jest organizowany przez Europejska Agencje Kosmiczną. W ramach konkursu mamy zbudować mini satelitę, której zadaniem będzie przeprowadzenie kilku badań podczas lotu balonem lub rakietą. W naszym wypadku będzie to badanie stanu atmosfery na podstawie samodzielnie skonstruowanych urządzeń pomiarowych. Następnie członkowie naszego zespołu „Sailsteam” będą musieli przeprowadzić analizę pomiarów i prezentację uzyskanych wyników. Ufamy, że realizacja takiego przedsięwzięcia przyczyni się do naszego rozwoju i poszerzenia wiedzy technicznej. Jednym z podstawowych warunków konkursowych, bardzo wysoko punktowanych, jest samodzielne uzyskanie funduszy od sponsorów na realizację naszego przedsięwzięcia.

Środki finansowe pozwolą nam zakupić niezbędny sprzęt oraz elementy do budowy naszego satelity. Dodatkowo pozwolą finansować wyjazd członków naszego zespołu na zawody.Z naszej strony zobowiążemy się do prezentowania wizerunku Państwa firmy podczas realizacji zawodów, na stronie zespołu Sailsteam, na naszej stronie szkolnej oraz na Facebooku.

Bardzo liczymy na Państwa pomoc.
Dziękujemy za każdą przekazaną kwotę na rzecz projektu.

Z wyrazami szacunku
Zespół „Sailsteam”
Szkoła Żagle

Nawiązaliśmy współpracę z Tech4, firmą inżynierską wyspecjalizowaną w projektowaniu, wykonawstwie i uruchomieniach systemów automatyki budynkowej, systemów zabezpieczeń oraz systemów zarządzania budynkiem. Firma udostępniła nam miejsce serwerowe dla środowiska Redemine dodatkowo wspiera nas udostępniając drobną elektronikę do testów.

 


Podczas trwania przygotowań do kolejnych etapów  konkursu Cansat współpracujemy z Panem Ryszardem Labusem właścicielem firmy Sinux. firma Sinux specjalizuje się w programowaniu automatyki budowlanej. Firma udostępnia nam aparaturę pomiarową i odbiorczą potrzebną przy konstrukcji anten. Od firmy Sinux dostajemy wiele potrzebnych drobiazgów niezbędnych przy budowie naszych urządzeń, takich jak fidery, złączki, gniazda. Ponadto dzięki firmie Sinux możemy drukować poszczególne elementy w systemie 3D.

 

 Focus Telecom Polska

Focus Telecom Polska Sp. z o.o. to innowacyjna spółka technologiczna oferująca usługi do komunikacji biznesowej dla klientów, dostępne w modelu cloud computing. Firma jest liderem polskiego rynku w zakresie Business Automation & Communication.

 

SuperDrob - kuchnia super pomysłów! | Jedz pomysłowo!

Jesteśmy firmą rodzinną, która od ponad 22 lat dostarcza na Wasze stoły produkty drobiowe najwyższej jakości. Ich smak doceniono również w krajach Unii Europejskiej, dokąd eksportujemy niemal połowę naszych produktów. 

 

 
 

Polskie sukcesy

Polscy uczniowie i studenci już od kilku lat biorą udział w zawodach CanSatów. W 2013 roku sukces odniosła drużyna Kraksat z Krakowa, która zajęła pierwsze miejsce na europejskich finałach uczniowskich w Holandii. Jeszcze lepszym rokiem, okazał się 2015, kiedy studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej zwyciężyli w zawodach CanSat Competition w Teksasie.

Read more

Wydarzenia

  • 15.01.2017 Sprawozdanie z postępów nr 2 (Critical Design Review CDR)
  • 12.03.2017 Sprawozdanie z postępów nr 3 (Final Design Review FDR)  

Kontakt

Zadzwoń do nas:
+48 602 315 056
Paweł Włodarczyk
Email:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jesteś tutaj: Home